čtvrtek 9. listopadu 2017

Můj příběh, příběh Vlnovky - díl druhý

Můj příběh, příběh Vlnovky, který započal TADY, má pokračování :)

Dnes pár slov o původu zboží, které je na Vlnovce k dostání i započaté vlastní dílně!

Mnoho lidí, známých... se mě ptalo, (a tak trochu bylo možná i překvapeno), proč píšu na webu o tom, že zboží je polského původu, že netřeba přeci zmiňovat, že výrobcem zboží je firma polská. Ano, já tomu vlastně i tak trochu rozumím, protože podívám-li se na internetové stránky e-shopů, prodejců, kteří zboží, byť z jiné řady, firmy Alwero taky nabízí a prodávají - nikde jsem nenašla informaci o původu zboží. Mně to prostě příjde nefér! A hlavně to tam přeci být má.
Respektive, příjde mi jednoduše fér to napsat. Nemyslím si, že co je polské, je zákonitě špatné! Naopak, jsem si jistá, že právě Poláci vždycky byli a jsou, co se módy týče, o krok napřed, a o tom, jestli zboží je nebo není kvalitní, nerozhoduje přeci výlučně punc "made in". 

Když jsem čirou náhodou internetové stránky společnosti Alwero objevila, jedodnuše se mi jejich produktová nabídka líbila. Tedy, mluvím především o moderním trendu, který vedle klasických vlněných dek z ovčí vlny, klasických vzorovaných vlněných papučí a vest (nic proti nim, také mají své kouzlo a jistě své zákazníky), firma razí... Intenzivně jsem začala "googlit" ale většinu těch vlněných krásek, které mi hned padly do oka, jsem na českém internetu, nevygooglila! :) Pro ty, jako třeba já, kdo nemá šicí um - smůla :(.

Třeba jako tohle neotřelé vlněné pončo Alweria. Kloubí v sobě elegantní ležérnost, velmi vysokou kvalitu ovčí vlny, neotřelost, styl, pohodu, jedinečnost... A zase jsem nenalezla žádného českého prodejce. Bylo zvláštní jak jsem vnitřně, někde hluboko v sobě cítila, že prostě právě
tuhle vestu Obider, tohle vlněné pončo, tento vlněný vak, ty neskonale apartní dětské vlněné capáčky a rukavičky, bych si hrozně ráda minimálně prohlédla zblízka, omakala, přičuchla... A pak třeba i koupila :-).

A protože na mateřské dovolená už jsem byla, a stále jsem, nějaký ten pátek... možná se mi trošilinku i zastesklo. Navštěvovat firmy byl pro mne, z pozice "bapáka" kdysi v bance denní krajíc. Začala jsem si v duchu plánovat cestu do blízkého pohraničí. A uplynulo cca 14 dní od zaslaného úvodního dopisu majitelům, a termín schůzky se urodil. Polština mi není naštěstí cizí - tedy ta mluvená, s psanou už je to horší - ale cestou tam jsem si naladila polskou stanici a jakž takž to šlo! Vybavuji si, že se reportáže točily okolo "dniu kobiet! - jo, byl 8. březen! :-))

Uvítání bylo pohodové! Pánn z výroby velmi ochotný, povídal, předváděl, dokonce mi radil, doporučoval. A já byla ohromená, že mi vůbec ten čas věnují, baví se se mnou. S trpělivostí mi vysvětlovali, že nedrží sklady, že mají striktně dané minimální objemy zboží, které musím koupit, že jednoduše vyrábí čistě na zákázku! Vlastně teď mi to velmi imponuje! Dokonce jsou ochotní zboží modifikovat, tu a tam přišít kapsu, tu zkrátit nebo ušít pro mne něco, co už v katalogu třeba nabízeli, ale dnes už nenabízí... Ochotně mě vzali mezi všechny ty šicí stroje a šikovné švadleny, nechali mi osahat tkaniny, vysvětlili, co v jejich případě dělá kvalitu kvalitou, co znamená, když se výrobky z ovčí vlny pyšní značkou WOOLMARK.

Všechno zboží, které na Vlnovce můžete shlédnout, jsem si opravdu mohla pomuchlit, vyzkoušet... Prostě jsem potřebovala nabýt jistoty, že nebude kousat! Vždyť se přeci stále bavíme o OVČÍ VLNĚ! Více o ní TADY.

Moje radost ze setkání rostla!

 A přísahám, ovčí vlna není svědivá, tedy ta, která je kvalitně zpracovaná.

(Snad na jedny šaty, u kterých ten pocit kousavosti z tkaniny přejicenom  mám! Jsou velmi "wow", s vysokým límcem, absolutně vzhledově vyjímečné, střihově dokonalé... Ale... proto na stránkách stále ještě nejsou! Ale věřím, že budou ❤. Teď prochází jistým soukromým testováním, praním, nošením, apod. :), a když usoudím, že fakt jo, lupnu je tam. Slibuji!)

Já bych opravdu neuměla nabídnout, natož prodat, něco, s čím bych nebyla ztotožněná, co bych si sama nechtěla koupit...


Jo, to jsou ony! Vlněné šaty Chimmy od Alwero!

Dvě obrovské výhody, které Vám všem, potencionálním zákazníkům, má Vlnovka může nabídnout a stojí zato je vypichnout - je JEDINEČNOST NA ČESKÉM TRHU a SKLADOVÁ  DOSTUPNOST. Veškeré zboží nabízené fakticky ve skříni mám, kus po kuse s láskou balím a posílám.

Cestou ze schůzky se mi v hlavě honily tisíce myšlenek...,  jak to stavební spoření, které přeci mám na právě tenhle a podobný účel určený, roztočím..., jak to všechno uchopím, jak jmenovat se to bude... a tak...:-))).  Veliká nadsázka! :-) Vlastně zase až tak moc veliká ne! Ale věřit - znamená také - jít do rizika... a já myslím, že je přiměřené. Tedy, můj milý Máťo nejmilejší, neboj, já to fakt jednou prodám (jsem si jistá, snad)!

PS: Cítím, že už "jsem dneska dlouhá a nudná", klobouk dolů a veliký dík Vám všem, co jste dočetli až sem. A i kdyz jsem v úvodu slibovala, že nakousnu téma VLASTNÍ TVORBA - to si už s radostí a dovolením schovám do dílu třetího...

Za Vlnovku a za sebe,
s úctou a poděkováním za "prolistování",
Jana
A máte-li chuť, připište komentář (níže), co se líbí nebo ne, nebo jen tak... Budu za něj vděčná...2 komentáře:

  1. Vlna je přírodní materiál, který si zaslouží návrat do šatníků. Někdo může namítat, že je to staromódní, tedy nemoderní. Není. Dnešními technologiemi zpracování už "nekouše" jako dříve a lze ji zpracovat do nejjemnějších vláken. Alwero má velmi pěkné nadčasové střihy nepopírající tradiční zpracování. Je fér, když prodejce uvede původ u zboží (je to jeho povinnost). Raději nám blízké Polsko, než složením nedefinovatelná asijská produkce..... P.S. Důležité je si věřit a dělat věci srdcem.

    OdpovědětVymazat
  2. Milá Alko, moc děkuji za přínosný komentář. A hned v úvodu se omlouvám za tu spoustu hrubek v textu, které už jsou snad opraveny. To je tak, když se v noci píše.. Polepším se!
    Krásně jsi to napsala. Návrat do šatníku si ovčí vlna, dle mého, také zaslouží. A myslím, že se opravdu vrací! Stejně jako len, další z přírodních materiálu, který nás už po staletí přežívá <3
    Jana

    OdpovědětVymazat

Za všechny vaše komentáře, připomínky, velmi děkuji.
Jana z Vlnovky